top of page

Fotovoltaický set

Fotovoltaický set je celkové riešenie pre získavanie elektrickej energie zo slnečného žiarenia. Takýto set sa skladá z viacerých zariadení, ktoré spolu tvoria fotovoltaický systém. Fotovoltaický systém umožňuje získanie čistej energie z nekonečného zdroja – slnečného svetla. V tomto článku sa pozrieme na to, ako funguje fotovoltaický set a aké sú jeho výhody.

Fotovoltaický set pozostáva z fotovoltaických panelov, invertera, batérií a potrebných káblov a súčiastok. Fotovoltaické panely sú umiestnené na streche alebo na inom vhodnom mieste, kde majú najlepší prístup k slnečnému svetlu. Tieto panely sú zhotovené z polovodičových materiálov, ktoré sú schopné meniť slnečné žiarenie na elektrickú energiu.

Inverter je zariadenie, ktoré mení jednosmerný prúd (DC) vyrobený fotovoltaickými panelmi na striedavý prúd (AC), ktorý je potrebný na napájanie elektrických spotrebičov v domácnosti. Batérie sú súčasťou fotovoltaického setu a umožňujú uchovávanie nadbytočnej energie z fotovoltaických panelov, ktorá sa môže využiť v prípade potreby alebo v prípade výpadkov elektrickej energie.

Fotovoltaický set má mnoho výhod. Jednou z hlavných výhod je, že umožňuje nezávislosť od dodávateľov energie. Keďže fotovoltaický systém získava energiu zo slnečného žiarenia, môže byť nezávislý od dodávateľov energie a umožňuje majiteľom systému úsporu na účtoch za energie. Okrem toho je fotovoltaický systém ekologickým riešením, keďže nevytvára žiadne emisie a zdroj energie je nekonečný.

Inštalácia fotovoltaického setu môže byť zložitá a vyžaduje si odborné znalosti a skúsenosti. Je dôležité zvoliť správne veľkosť a typ fotovoltaických panelov, invertera a batérií na základe spotreby elektrickej energie v domácnosti. Zvolenie správnej veľkosti a typu fotovoltaického setu môže byť rozhodujúce pre úspech celého systému a jeho efektívnosť.


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Cena elektriny pre domácnosti na Slovensku je téma, ktorá zaujíma mnoho ľudí, ktorí hľadajú spôsoby, ako ušetriť peniaze na energiách. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa vývoj ceny elektriny pre

Vývoj ceny elektriny je dlhodobou témou, ktorá sa týka každého spotrebiteľa elektriny. Ceny elektriny sa menia v závislosti od mnohých faktorov, vrátane zdroja výroby elektriny, spotreby, výroby a dis

Cena elektriny na burze je jednou z najdôležitejších ukazovateľov v energetickom sektore. Je to cena, za ktorú sa obchoduje s elektrinou medzi obchodníkmi, výrobcami a distribútormi. Táto cena sa mení

bottom of page